Jdi na obsah Jdi na menu
 


Annie Sirius Brix

 

 

dscn9108a.jpg

Annie (3,5 roku)

barva čokoládová

RTG kyčlí A/A a loktů 0/0

PRA-prcd N/N, EIC N/N, DM N/N

plnochrupá, skus nůžkový, výška 56 cm

výstavy: V1 vítěz třídy, krajský vítěz, VÝBORNÁ

zkoušky: OVVR 232 b, podzimní zkoušky I. cena

aktivní "důchodkyně"

Annie je využívána při výkonu práva myslivosti

 dscn9042aa.jpg

 Annie 3 roky

 

dscn9111a.jpg

Annie (3.5 roku)

 

pp-annie.jpg

PP ve fotogalerií

 

lab-reasures-erase-and-rewind.jpg

 

 

o x o x o x o x o x o x x o x o x o x o x o x o x o x

 

ObrazekJmenuju se Annie Sirius Brix a narodila jsem se 22. června 2010 naší Brixie a čokoládovému psovi JCH Lab Treasure's Erase and Rewind - "Rockymu".

Jsem ještě psí miminko. Mám  4 další sourozence, dvě čokoládo- vé holčičky (Arleta, Airin) jako jsem já, jedna sestřička je černá (Abby) a potom černého brášku (Argo).

 

Obrazek

 

Annie už je pořádná psí slečna. Chodí každý týden na cvičák, kde má nové kamarády. Cvičení ji baví, hrozně ráda nosí aporty, chodí na procházky, ale nejraději řádí s Brixií a Sárou.

Annie i ostatní štěňata oslavila 4 měsíce.

Annie a ostatním štěňatům bude 22. prosince půl roku.

 Ale jinak je bystrá, chytrá (někdy až moc) a taky věčně hladová. S tou svojí žravostí je po Sáře (i když nejsou vůbec příbuzné), Brixie nesmí moc váhat, protože jí vše slupne.

 Brixie i Sára mají přímo svatou trpělivost, protože Annie je stále zlobí. Pokud netahá za uši Sáru, tak kouše Brixií. Protože se jí právě mění zuby, tak si musí ty nové pěkně vyzkoušet. Musíme být stále ve střehu, vše odnese, kouše a i rozkouše.

 

 Annie váží asi 23 kg a pomalu bude velká jako Brixie. Chodí už 2 měsíce na cvičák, bez problémů zvládá přivolání a sedni. Stále pilujeme lehni a chůzi na vodítku. U obou máme ještě rezervy. Miluje aportování, pro tenisák i dummy udělá cokoli. Už přinese i půlkilové dummy, ještě jí moc nejde předání až na povel. Už jsme zkoušeli i aport srnčích běhů a kůže z králíka - kupodivu přinesla. 

Jinak nenechá nic na pokoji, dnes například tahala po dvoře sáňky - chytila provázek a vozila je po dvoře. Sundává Sáře i Brixií z boudy koberec, který tam mají aby jim nefoukalo do boudy (zateplení vlastní boudy tam nenechala ani minutu). Odnáší koště, sundává prádlo ze šňůry (ale netrhá ho) a jak se nechají vchodové dveře nezavřené, hned je až na půdě (nebo u kluků v posteli).

 

Obrazek

 

 

Rok 2011

 

Obrazek

 

 

Od podzimu jsem trošku povyrostla. Je mi 10 měsíců, už jsem větší než máma Brixie. Opravdu, 16. dubna mě změřil pan rozhodčí na svodu loveckých psů a prý měřím 56 cm. Moc mu to nevěřím, ale menší než máma nejsem.   

 Pravidelně chodím na výcvik na cvičák. Mám tam hodně psích kamarádů - ale žádný z nich není labrador. Doma mě připravují na zkoušky OVVR, na které mám jet v červenci. Tedy nejdříve si vše musím zopakovat na výcvikovém táboře pro retrívry, až potom budou ty zkoušky.

 Také mě už přihlásili svod loveckých psů. Tam jsem se chovala přímo vzorně, lehla jsem si u lavičky a čekala až na mě příjde řada. Rozhodčímu jsem ukázala zuby (když je chtěl všechny vidět a přepočítat, tak proč ne?), měření mi také nevadilo.

079.jpg

 V červenci jsem složila v Častoboři zkoušky OVVR bez jediné chybičky, tj. na plný počet 232 bodů. Nezaváhala jsem ani u aportu z vody, který jako jediný byl u mě při tréninku nejistý.
 

V soutěži O Častobořský pohár jsem obsadila 3. místo v konkurenci 30 psů, a to jsem byla jedna z nejmladších. 

 

  Při cestě na Častoboř jsme ještě stihli národní výstavu v Mladé Boleslavi. Tam byla veliká konkurence, v kategorií mladých bylo 13 fen, pouze 4 dostaly hodnocení výborná, na mě zbylo bohužel jenom velmi dobrá. Posudek ale mám celkem pěkný:

 

 "fena středně silné kostry, na spodní hranici míry, oko světle hnědé, těsný nůžkový skus, správná horní i spodní linie, perfektní osrstění"

 

 Také mě přihlásili na Podještědskou výstavu psů, poprvé do mezitřídy. Docela dobře jsem se předvedla, hodnocení VÝBORNÁ 2. Posudek máme také pěkný:

Patnáctiměsíční fena, ve všech proporcích odpovídá standartu, hlava odpovídá plemeni, pohlaví i věku. Pevný hřbet, prostorný hrudník, velmi dobře se prezentuje v postoji i v pohybu.

 Vyhodnocení mých rentgenových snímků kyčle HD A, RTG lokty ED 0/0. Tímto vyšetřením jsem splnila podmínky pro chovnost. Teď počkáme až mi bude 1,5 roku a zažádáme o udělení chovnosti. Na štěňátka mám ještě čas, až mi budou alespoň 2 roky.

 

dscn2930-1.jpg

 

22. října jsem i s Brixií složila podzimní zkoušky. Jsem ale lepší než máma, mám je v 1. ceně. Od té doby jsem správný lovecký pes, dokonce chodím i na hony. Při honu na kachny jsem nejlepší pes mysliveckého spolku u nás ve městě. Kachnu najdu vždy i v nepřístupném rákosí, žádná voda pro mě není dost studená, abych do ní pro kačenu nevlezla.

Rok 2012

V lednu jsem se stala (alespoň dle "papírů") chovnou fenou. Vybrali mi i ženicha a tak asi v květnu pojedu za Montym na námluvy. Doufám že se mi bude líbit.

Štěňátka se mi narodila v červenci, byly to 4 čokoládové kuličky (Cassy, Cleo, Caramela Wendy a Capucinno Dark). Ta nejtmavší holčička Cassy s námi zůstala, takže ji teď s Brixií musíme naučit všechno, co umíme.

Na podzim jsem opět pravidelně chodila na hony. Nejdříve na kachny a potom i na zajíce a bažanty. Také jsem musela učit Baddyho a Cassy jak správně slídit a aportovat. Baddy je starší, takže už to pro něj nebylo tak těžké, ale i Cassy dokázala ve 4 měsících aportovat kachnu.

 

dscn6393-a.jpg

 

Rok 2013

Annie je stále plná energie. Pravidelně chodí ven do přírody a hrozně miluje vodu. Nejraději prozkoumává břehy rybníků. Také je to potom vidět na její práci při honu, je nejlepší aportérkou kachen široko daleko. Neúnavně prolézá břehy, dokud ji její perfektní nos neřekne, že už tam žádná kačena není.

V červnu se jí narodila druhá štěňátka, jejich otcem byl také Bajda, stejně jako u štěňátek Brixie. Měla 8 tmavě čokoládových kuliček, ze kterých rostou pěkní divoši.

14. září 2013 - Annie na Podještědské výstavě v Liberci

Cassy chyběla ještě jedna výstava, a aby nejela sama, tak jsme po dvou letech vzali Annie s sebou na výstavu. Cassy šla stejně jako minule do třídy mladých a Annie už do třídy pracovní. Rozhodčím byl pan Otakar Vondrouš.

 

Posudek Annie: silná fena, silná kostra, dobrá hlava, nůžkový skus, rovný hřbet, silný hrudník, korektní postoj, dobrý pohyb.

Hodnocení: VÝBORNÁ 1,  VÍTĚZ TŘÍDY, KRAJSKÝ VÍTĚZ

 

dscn8984a.jpg

Annie nás moc překvapila v jaké je kondici, protože je to 6 týdnů po odstavení jejich druhých štěňátek.

Na podzimní sraz štěňátek přijelo jejich 6 "éček". Všechna vypadají stejně, bez obojku byla k nerozeznání. Všechna rostou do krásy a budou určitě šikovná po mamince.

 

dscn9042aa.jpg

Annie 3 roky

 Rok 2014

30. ledna 2014

 Přišly výsledky nepovinných genetických testů - PRA-prcd (progresivní retinální atrofie) N/N a DM (degenerativní myelopatie) N/N a dopadly výborně. U obou testů jsou výsledky negativní, tj. její budoucí štěňátka nikdy neonemocní těmito chorobami. Totéž platí i pro její již narozená štěňátka.

V dubnu se Annie narodila štěňátka, otcem štěňátek byl krásný finský pejsek Loresho Choco by Design - Rudlíček. Porod byl komplikovaný, druhé štěňátko bylo moc veliké a tak svůj příchod na svět nezvládlo. Zbývající dvě miminka se narodila císařských řezem. Všechna tři štěňátka byla veliká a jedna psí slečna - Faten - zůstala u nás doma. Tak se teď Annie a ostatní fenky starají o malou divošku, která je šikovná po mamince Annie, a jestli vyroste do podoby Rudlíčka nebo Annie se pozná. Ale má krásně tmavý kožíšek po tatínkovi.

Podzim Annie tráví jako každý rok na honech, letos jezdí na kachny a bažanty.

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Annie