Jdi na obsah Jdi na menu
 


Brixie od Vodního hradu

26. 4. 2007  - 14. 5. 2020

img_20200514_104722.jpg

poslední foto - 14.5.2020

img_20200302_142924.jpg

jaro 2020

  img_20200427_192912.jpg

ještě oslavila 13. narozeniny

dscn6413-b.jpg

 barva černá

RTG kyčlí A/A

plnochrupá, skus nůžkový, výška 54 cm

výstavy: vždy VÝBORNÁ

zkoušky: ZZO, OVVR, podzimní zkoušky III. cena (nos 4, limitní disciplína marking)

dříve chovná fena, v tuto chvíli již v důchodu

Brixie byla využívána při výkonu práva myslivosti, teď už si užívá lenošení

 

brixi3.jpg

 
 Brixie

 

pp-brixie.png

 rodiče Brixie

 

iron-man-draco-minor.jpg

linda-ze-zamek-libry.jpg

 

 xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx xx

 

ObrazekNarodila jsem se 26. dubna 2007 hnědé fence Lindě ze Zámku Ribry a černému psovi Iron Man Draco Minor.  
Mám 8 sourozenců, většina je jich hnědých, pouze jeden bráška je černý.

 

 

Rok 2008

 

Svoji výstavní kariéru jsem začala na zámku Kačina v květnu 2008 a nezačala dobře. Panu rozhodčímu jsem se zdála malá a prý "potřebuju ještě mnoho času". O 14 dní později na oblastní výstavě v Milovicích jsem už byla "výborná" a na České národní výstavě v červenci jsem obdržela také "výborně". Tím jsme veškerou "výstavní" kariéru zakončili, splnili jsme podmínku minimálního počtu výstav.

V květnu 2008 mi provedli kontrolní RTG kyčlí, na výsledek jsme si asi měsíc počkali, výsledek je ale vynikající, kyčle 0/0.

Teď na nás čekal ještě jeden úkol, OVVR nebo jiné lovecké zkoušky. Sice pravidelně chodíme cvičit na cvičák na Metličany, ale tam je pouze sportovní kynologie. Labradorky jsme tam dvě, cvičíme s kamarádkou Bonny. Pro jistotu jedeme na výcvikový tábor do Častoboře na Slapy.  Tam sice ukážu, že mám vynikající nos, velikou chuť do práce a vodu miluju. Co se mi však nechce, vracet spárky (nožky), aport taky nerada předávám. Vždyť je s ním taková zábava a spárky tak krásně "voní". K OVVR raději nejdeme, počkáme až mě přejde "puberta".

 

Rok 2009

 V červenci 2009 v Častoboři si jenom lehce vše zopakujeme a potom bez problémů zvládám OVVR za 222 bodů, jenom jsem trošku zaváhala u aportu z vody, chtěla jsem se otřepat a potom teprve předat aport. Přece jsem dáma a né vodník, ze kterého teče voda. Rozhodčí mi hned strhla bodík.

Po zkouškách jsme ještě trénovali se zvěří, nejraději přináším kachny z vody. Kachny jsou hrozně "fajn". Pro bažanta se mi do křoví moc nechce, ale přesto ho přinesu. Mám ale peří všude. Zvěř ale "nenačínám", nevadí mi ani když je poškozená.

V listopadu, jako stálý návštěvník cvičáku, jsem přihlášena na zkoušky ZZO. Mám sice maximální známky z poslušnosti, ale moc mě nebavilo dlouhodobé odložení a tak jsem na něm nějaké body ztratila. Ze speciálních cviků jsem nejlepší ze skupiny. Sice mi vadil náhubek (na co já bych ho potřebovala) a za míčem se mi chtělo běžet, ale mám přece vychování. Na přivolání přiběhnu jako střela a tak jsem vše splnila a prospěla.

 

Rok 2010

 Od února 2010 jsem uchovněna a mám vybraného ženicha. Ne jednoho, ale rovnou dva. Ke kterému nakonec pojedu, ještě nevím. Líbí se mi oba a poradce chovu mi je také doporučil.

Nakonec jsme jeli za Rockym (JCh.Cz Lab Treasure´s ERASE AND REWIND). Rocky je stejný mazel jako já. Už mám i nějakou praxi s výchovou, naše Sára měla štěňátka na Štědrý den. Já jsem jí pomáhala s péčí i výchovou.

První miminka se narodila 22. června. Bylo jich 5, tři čokoládové holčičky, jedna černá a černý kluk. Pokud jsou naše děti po nás, jsou to klidná, vyrovnaná a chytrá štěňata.

 

 Aby mi nebylo smutno, zůstala se mnou moje čokoládová dcera Annie. Annie je opravdu po nás obou, jako malé štěně zvědavá, milá a stále " v akci".

 

Rok 2011

Annie už je (opravdu je!) větší než já, už dostává rozum. Právě začíná svoji pracovní kariéru, začala chodit na hony a je nejlepší na kachny ze psů v mysliveckém spolu u nás ve městě. Má už složené zkoušky OVVR, podzimní zkoušky a ještě půjde na zkoušky z vodní práce. Také splnila všechny povinné výstavy, výsledky RTG kyčlí i loktů má také perfektní.

Koncem léta jsme s Annie trénovaly na podzimní zkoušky. Protože jsem je neměla ještě složené, přihlásily nás obě. Pokazila jsem ale marking a vyběhla pro bažanta o chvíli dřív než měla. Tím jsem si pokazila hodnocení a zkoušky mám složené jenom ve 3. ceně - i když vlečku pernaté i srstnaté zvěře mám za 4, nos mám také za 4.

Už mi naplánovali další štěňata, na námluvy pojedu v prosinci za Montym, nebo jako minule za Rockym. Vždyť Annie i Abby (její sestra, také má výstavy na Výbornou, OVVR na 232  bodů, navíc i zkoušky z vodní práce a RTG v pořádku) jsou naše děti s perfektní povahou i exteriérem. Zkoušky OVVR na plný počet bodu složil i pejsek Argo, kterého na jaře čekají ještě výstavy.

Moc se na další mimina těšíme.

 

Rok 2012

Štěňátka B se mi narodila v únoru, byly to 2 čokoládové holčičky (Bessy a Bianca), černá holčička (Bella) a čokoládový pejsek (Baddy). Baddy nakonec zůstal skoro doma, vídáme se často a roste z něho krásný labrador. V 7 měsících mě předrostl a teď je z něj pořádně velký pes (jako tatínek Monty). Naučil se vše co má správný labrador umět, na jaře začne jezdit na výstavy a čekají ho zkoušky OVVR a podzimní zkoušky. V létě jsem se stala babičkou (jak od Abby, tak od Annie). Pomáhala jsem Annie s výchovou jejich dětí a doma s námi zůstala Cassy. Takže s Annie musíme malou Cassy naučit vše, co by měla znát. Je šikovná po Annie (snad i trochu po mě) a bude asi velká po tatínkovi (Monty).

Také jsem byla s Annie na honu na kachny. Nejsem sice tak šikovná jako Annie, ale i já jsem přinesla několik kachen z rybníka.

 

 

dscn6413-b.jpg

Brixie 5 let

Rok 2013

Jsem stále ve formě. Aby také ne, celý den jsme s Annii a Cassy venku. Cassy nás stále nutí si s ní hrát a pokud nejdeme, tak nám "žužlá" uši. Mám je často celé mokré a studené.

O velikonocích se mi narodila štěňátka "D", bylo jich 9.  Tentokrát byl jejich otcem čokoládový pejsek Bayos Glarika. Moc jsem si s ním rozumněla, byla jsem u Bajdy týden na námluvách. Je taky takový kliďas jako já, jak ale můžeme potom mít takové divochy? Většina majitelů nám posílá zprávy, co ty naše dětičky zase provedly. Jsou ale všechny zdravé, a to je hlavní.

Rok 2014

 

Je jaro, a já budu mít svá další štěňátka. Už nám to potvrdil i pan veterinář, a tomu já věřím. Byla jsem zase týden za svým "stálým partnerem" Bajdou na námluvách. Abby a Annie jely tentokrát na námluvy jinam, já jsem zůstala Bajdovi věrná, protože naše loňská štěňátka jsou podle zpráv od jejich majitelů moc šikovná a hlavně zdravá. 

Miminek jsem měla zase kupu, 4 černá a 4 čokoládová štěňátka. Rozložením byly v převaze psí holčičky. Teď jim je půl roku a některá k nám pravidelně jezdí.

Máme také zprávy o štěňátkách "D", Donna a Dessy se pokouší o psí kariéru, mají splněné výstavy, Donna navíc i zkoušky OVVR. Ještě jim chybí pro uchovnění RTG kyčlí a Dessy OVVR, na kterou pojede na jaře. Z ostatních jsou mazlíčci.

Také jsem byla na velké kontrole u pana veterináře. Ten mě důkladně prohlédl "z venčí" i "zevnitř" a podle jeho odborného názoru jsem v perfektní kondici.

 

 

Náhledy fotografií ze složky Annie a Brixie - podzimní zkoušky 2011