Jdi na obsah Jdi na menu
 


Baddy Sirius Brix

Baddy Sirius Brix

 

baddy-postoj.jpg

Baddy Sirius Brix - 2 roky

 

narozen 25. února 2012, barva čokoládová

RTG kyčlí A/A a loktů 0/0,

plnochrupý, skus nůžkový, výška 57 cm

výstavy: V1 vítěz třídy, VD

zkoušky: podzimní zkoušky III. cena

(nos 4, limitní disciplína marking)

Baddy je využíván při výkonu práva myslivosti

chovný pes

majitel: Zdeněk Čerych

 

baddy-hlava-na-web-2.jpg

 Baddy - 2 roky

Baddy je mladý, temperamentní pes. Stále plný energie, stále připravený k práci. Podzimní zkoušky složil v 1,5 roce. Protože má stále energie na rozdávání, stala se mu osudnou disciplína Marking, kde nepočkal na pokyn a vyrazil pro zvěř ihned. Tím si zasloužil známku 1, a i když výsledný počet bodu na 1. cenu stačil, tato známka mu vše pokazila.

Baddy je aktivně využíván v myslivosti, stejně jako naše feny miluje aporty kachen.

dscn7339-1baddy-postoj.jpg

Baddy Sirius Brix - 1,5 roku

dscn8855baddy.jpg

Baddy - 1 rok

wwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwwww

 

Představujeme Vám nového člena naší psí rodiny. Je to čokoládový pejsek Baddy Sirius Brix, který se 25. února 2012 narodil naší Brixií a Montymu.

baddy-1.jpgBadík je ve spoluvlastnictví naši chovné stanice, bydlí asi 10 minut chůze od nás a zůstává vlastně "v rodině". Na dvoře má jako staršího kamaráda smetanového labradora Sama, syna naší Sáry.

Je to pěkný rošťák, dokud byl na našem dvoře tak zlobil všechny svoje ségry a chtěl mít stále převahu. Vykračoval si důležitě jako "pán dvorku", přitom si ale dospělé feny musely dávat pozor, aby ho nezašláply.

V novém domově se už stačil také předvést. Miluje zahradničení, akorát nedodržuje agrotechnické lhůty - tulipány vytahal ze země ještě v plném květu.  Sam ho jistě naučí správnému psímu chování (nemyslím tedy označkovat nohavici příchozí návštěvě), aby v létě zvládl svoji první výstavu. Jinak se musí pilně učit, protože z něj bude opravdový lovecký pes, který musí složit i lovecké zkoušky.

dscn4114ba.jpg

 dscn4123ba.jpg

  Baddy (6 týdnů)

dscn4486-11.jpg 

Baddy (2,5 měsíce)

Badíkovi jsou 3 měsíce, měří 42 cm, trénuje plavání v rybníku a od soboty i aportování holuba. Annie mu převedla jak ho správně přinést, ale aportovat ho naučila Brixie, jako správná máma. Nejdříve mu holuba přinesla, potom chtěla aby ji honil a chtěl jí aport vzít. Nakonec holuba položila na zem a čekala, až si ho sám vezme. Badík ho nakonec vzal, i když se mu peří lepilo v čumáčku. Víc se mu líbilo nosit křídlo, tam se peříčka tolik v čumáčku nelepila.

 

dscn4689-1.jpg

Baddy 3 měsíce

Od léta Baddy hodně poporostl. Už je větší než Annie a Brixie, a pomalu by už měl přestat růst, nebo z něj vyroste slůně. Je šikovný, umí perfektně aportovat, nosí kachny z vody, rád plave a teď právě trénuje slídění, které ho učí Annie. Na jaře se chystá nejprve na svod loveckých psů, potom na několik výstav a samozřejmě i na zkoušky OVVR a podzimní zkoušky.

 

 

dscn6429-ba.jpg

 

dscn6424-ba.jpg

Baddy 9 měsíců

Baddymu bude za 14 dní 1 rok. Už neroste do výšky, ale začíná mohutnět. Vyrostl i tak dost, měří 57 cm. Stále je plný temperamentu, začínáme ho připravovat na výstavy. Trénujeme výstavní postoj i správný pohyb. Má ale energie na rozdávání, takže ho musíme stále mírnit.

 

dscn6861-1.jpg

nácvik postoje - 11 měsíců

 

dscn6852-1.jpg

 

 Baddy má splněnou první z podmínek pro chovného psa. Jeho RTG kyčlí je A/A a loktů 0/0, což je ten nejlepší výsledek, co může být. Je přihlášen na svod psů a první výstavy, potom i na nějaké pracovní zkoušky.

Na své první výstavě - Pojizerská výstava v Mladé Boleslavi - se Baddy předvedl moc pěkně, dostal pěkný posudek, známku VÝBORNÝ 1 a zároveň je VÍTĚZ kategorie MLADÝ PES.

 

dscn7339-1b.jpg

 

dsc_0565-1.jpg

dsc_0584-1.jpg

 

 

 Na mezinárodní výstavě v Mladé Boleslavi se také předvedl moc pěkně a má i hezký posudek, konkurence byla ale veliká, výsledná známka Velmi dobrý.

 

24. srpna 2013  Národní výstava v Mladé Boleslavi

Konkurence byla veliká, svítilo sluníčko a pesanům bylo teplo. Rozhodčí paní Krutská byla chápavá, Baddy se snažil předvést co nejlépe.
 

Posudek: 18ti měsíční hnědý pes, pěkné hlavy, zatím světlejšího oka, korektní krk, rovný hřbet, přála bych mu lepší záď, korektní předhrudí a hrudník, správná síla kostry, je kratší v bederní partií, velmi pěkný pohyb, správné předvedení, skus nůžkový

Hodnocení: Velmi dobrý 4

 

dscn8889-b.jpg

Ještě Baddyho čekají v říjnu podzimní zkoušky, což je poslední podmínka pro splnění chovnosti. Baddy je ale šikovný, určitě se mu podaří zkoušky složit.

 

12. října 2013 - Baddy Sirius Brix složil podzimní zkoušky

Baddy dnes složil podzimní zkoušku ve III. ceně. Byl moc šikovný, ale netrpělivý, proto z Markingu dostal známku 1. Nepočkal na pokyn rozhodčího a vyběhl pro zvěř moc brzo. Tím si pokazil moc pěkné hodnocení z ostatních disciplín, které měl už hodnocené známkou 4.

Baddy má splněné všechny podmínky pro uchovnění: RTG kyčlí A/A a loktů 0/0, pracovní zkouška, výstavy: V1 vítěz třídy a VD.

 

img_7678.jpg

 

img_7818.jpg

img_7666.jpg

 

dscn7339-1baddy-postoj.jpg