Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás

11. 3. 2010

V naší rodině měli vždy psi svoje místo. Nejdříve to byl německý ovčák Bak, po jeho odchodu byl chvíli náš dvůr prázdný. Potom přišla labradorka Sára. Tím začalo naše soužití s labradory.

 

ObrazekPo čase jsme jí pořídili kamarádku. Brixie k nám přišla od chovatelky z Nového Boru. V půl roce jsme s ní začali chodit na cvičák, aby měla "nějaké vychování". Potom přišly na řadu i další zkoušky a výstavy. Brixie je naše první chovná fenka, v současné době už v důchodovém věku.

Z jejich prvních štěňátek jsme si nechali čokoládovou Annie. Annie je naše sluníčko, stále v akci. Annie zvládla své výstavy na jedničku a ještě lépe si vedla na zkouškách. Zvládla základní lovecké zkoušky OVVR a 3 měsíce na to i podzimní zkoušky v 1. ceně. Je to fenka aktivně využívaná při výkonu práva myslivosti, neúnavná aportérka veškeré drobné zvěře. Annií jsme nechali udělat i nepovinné genetické testy, které jsou s výsledkem negativním. Annie už je mimo chov, do pracovního důchodu se ale ještě nechystá.

Ze druhých štěňátek od Brixie zůstal pod naší CHS čokoládový pejsek Baddy. Baddy vyrostl v mohutného psa, který je stejně jako Annie neúnavný pracovní pes. Má také složeny podzimní zkoušky, absolvované výstavy i RTG. Je to mladý chovný pes.

Ze štěňátek "C" u nás zůstala tmavě čokoládová fenka Cassy. Na výstavách se líbí, dostává známku Výborná s pořadím, ale nerada se předvádí v kruhu. Má složené podzimní zkoušky a je aktivně využívána při výkonu práva myslivosti. Cassy jsme nechali udělat několik nepovinných genetických testů, všechny má s výsledkem negativním.

O 2 roky mladší je Faten. Je po mamince Annií moc šikovná, miluje aportování. Faten vyrostla v temperamentní labradorku. Má RTG kloubů také negativní, i ona je geneticky testovaná. Má složeny podzimní zkoušky, je to také lovecky upotřebitelná fena, také využívaná při výkonu práva myslivosti.

Čistě holčičí smečku doplnil náš první pes. V březnu 2015 jsme si z chovatelské stanice od Himalájského cedru přivezli pejska Matteuse. Z Mattese vyrostl velký a silný pes. Má kompletní vyšetření kloubů HD A, ED 0 a OCD neg., 10 genetických testů, všechny negativní, většinu z nich vyhodnocených v laboratoři v USA. Mattes je chovným psem, kryje přirozenou cestou a dává plnopočetné vrhy.

Po 15 letech odešla do psího nebe naše první labradorka Sára.

V tuto chvíli je nejmladší členou psí rodiny Cora. Černá labradoří slečna z chovatelské stanice Luckykay. Je z pracovního spojení a její temperament je vidět už od malička. Zatím se všechno učí, chvilku neposedí - je to taková malá čertice.

Všichni naši pejsci mají RTG kyčlí a loktů negativní, což je jedna z nejdůležitějších zdravotních podmínek pro úspěšný chov labradorů. Průběžně naše pejsky geneticky testujeme.

 

dscn0718-w.jpg

Odchováváme čokoládová a černá štěňátka, která jsou nejprve u nás v bytě a ve věku 2-3 týdnů je přestěhujeme do odchovny. Pravidelně chodí ven, kde mají na hraní celý dvůr. Do světa odcházejí plně socializovaná, čipovaná, očkovaná a několikrát odčervená. Do jejich výchovy se zapojují všechny feny i Mattes. Ten má s nimi nejvíce trpělivosti.

mattes-s-logen---duben-2017.jpg

 

 

Náhledy fotografií ze složky rok 2016