Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky 2011

24. 10. 2011

říjen 2011

22. října 2011 složila Brixie a Annie podzimní zkoušky

Annie v 1. ceně, celkově obsadila 2. místo, z labradorů byla ale nejlepší, Brixie v 3. ceně, bohužel se jí nepovedl marking a i když měla z ostatních disciplín moc pěkné hodnocení, známka 1 z markingu byla limitní. 

Výborná zpráva, vyhodnocení Anniných rentgenových snímků kyčlí HD A, RTG loktů 0/0. Tímto vyšetřením splnila Annie podmínky pro chovnost. Teď počkáme až jí bude 1,5 roku a zažádáme o udělení chovnosti.

 

září 2011

Annie na Podještědské výstavě psů 24. září 2011
byla v mezitřídě hodnocena VÝBORNÁ 2.

 

 

dscn2801-11.jpgProtože začala Annie koncem srpna hárat, nemohla se účastnit Mezinárodní výstavy v Mladé Boleslavi.

Proto jsme Annie přihlásili na Podještědskou výstavu psů, poprvé do mezitřídy. Nevím jestli to byl dobrý nápad, ve třídě mladých nebyla žádná fena (jindy konkurence veliká), zato v mezitřídě s námi byly další dvě.

Annie se dobře předvedla.

 

Posudek máme také pěkný:

Patnáctiměsíční fena, ve všech proporcích odpovídá standartu, hlava odpovídá plemeni, pohlaví i věku. Pevný hřbet, prostorný hrudník, velmi dobře se prezentuje v postoji i v pohybu.

srpen 2011

Protože se Annie povedly zkoušky OVVR, začala s přípravou na podzimní zkoušky. Cvičit chodíme 2x týdně se zvěří. Aby se doma Brixie nenudila, chodí cvičit také.

Výcvik začal s myslivci, kteří střelili kachnu na rybníku. Annie bez zaváhání kachnu přinesla. Ani Brixie neměla problém s donesením právě střelené kachny. Protože jim ani výstřel přímo vedle nich nevadil, ihned si získaly náklonnost přítomných myslivců.

Potom přišel na řadu marking (paměť k aportu). Annie vzorně seděla, dokud nedostala povel pro přinesení, Brixie byla netrpělivá a vyrazila o chvilku dřív. Přece jenom je vidět, že Annie půl roku poctivě cvičila a Brixie lenošila.

Vlečka pernaté byla napoprvé u obou s drobnými chybami. Slídění šlo zase lépe Brixií, protože sleduje kam ji posíláme hledat. Annie je do práce moc hrrr a raději běží už dohledávat zvěř.

Po několika cvičení rozdíly mezi Annie a Brixií pomalu mizí. Stále ale platí, že Annie má raději vlečku (nejraději pernatou) a Brixie slídění. Každá pracuje jinak, Brixie s rozvahou 4 leté feny a Annie s nadšením 15 měsíční puberťačky.

Nakonec jsme ke zkouškám přihlásili obě. Jsme ale zvědaví, jestli se zadaří oběma a které případně lépe.

 

červenec 2011 - Annie na OVVR plný počet bodů

Annie složila zkoušky OVVR bez jediné chybičky, tj. na plný počet 232 bodů. Nezaváhala ani u aportu z vody, který jako jediný byl při tréninku nejistý. Její sestra Abby byla také šikovná a zkoušky má také na plný počet bodů.

 

 

Na výcvikový tábor jsme původně chtěli vzít i Brixií, ale i když jsme se snažili, do auta se nám nevešla. Sice v něm seděla jako první a nechtěla vystoupit - ale bohužel jet nemohla.

Při cestě jsme ještě stihli národní výstavu v Mladé Boleslavi. Tam byla veliká konkurence, v kategorií mladých bylo 13 fen, pouze 4 dostaly hodnocení výborná, na nás zbylo bohužel jenom velmi dobrá. Posudek ale máme celkem pěkný:

"fena středně silné kostry, na spodní hranici míry, oko světle hnědé, těsný nůžkový skus, správná horní i spodní linie, perfektní osrstění"

Do Častoboře s námi jely i Abby se svými majitelkami - Evou a Deniskou. V neděli z námi přijela i Arleta (Meggy) se svými majiteli. Arleta je k nerozeznání od Annie.

 

 

 

Ve středu Annie a Abby bez zaváhání zvládly zkoušky OVVR, ve čtvrtek se učily pracovat i se zvěří. Už mají natrénovanou kachnu z hluboké vody a aportují i bažanta.

V pátek se obě účastnily Častobořského poháru. Konkurence byla veliká, celkem 30 pejsků. Abby se umístila v první desítce, Annie dokonce obsadila 3. místo. Obě jsou moc šikovné holky, i jejich vůdci zaslouží pochvalu. Jako odměnu za 3. místo dostala Annie veliký pytel plný piškotků.

 

 

 

 

červen 2011

Výsledek z krajské výstavy v Hradci Králové je pro nás rozporuplný. Annie se předvedla moc pěkně, rozhodčí Pavel Šulcek jí chválil, určil ji jako vítěz třídy mladých, proto nás překvapilo hodnocení VELMI DOBRÁ 1.

Znění posudku:

hnědá fena na spodní hranici výšky, hezká hlava, trochu světlejší oko, dobře úhlená, dobře vyvinutý hrudník, těsný nůžkový skus.

 Na předchozích výstavách měla uvedené skus nůžkový a plnochrupá. Také výška byla tentokrát naměřená menší než při minulých měřeních. Uvidíme, co nám řekne rozhodčí na národní výstavě v Mladé Boleslavi za měsíc.

 

Annie čeká výcvikový tábor v Častoboři a 20. července zkoušky OVVR.

26. června s Michalem trénovali v Říčanech u Prahy při OVVR nanečisto. Annie rozptylovaly v okolí pasoucí se ovce a kozy, proto zaváhala při chůzi u nohy. Jinak vše zvládla bez problémů. V případě, že by toto byly zkoušky, tak by z 232 možných bodů měla 225 bodů.

16. července je také přihlášena v kategorií mladých na Národní výstavu psů v Mladé Boleslavi. Srst už má zase tmavě čokoládovou, pouze na ocase je ještě trochu nevylínalé srsti, která je světlejší. To už se bohužel nezlepší, snad do té srpnové, mezinárodní, bude tmavě čokoládový i ocas.

 

 

červen 2011 - Krajská výstava v Lysé nad Labem

 

Annie se chovala zase jako profík. I když se vystavovalo v hale, nezalekla se ani toho hluku, ani ji nevadilo tolik lidí najednou. Chvíli posedávala, potom si lehla a protože jsme přišli na řadu až skoro na konci, tak téměř i usnula.

Předvedla se opravdu pěkně, jak v pohybu, tak v postoji (hurá!!!). Pan rozhodčí Otakar Vondrouš nám říkal, že škoda že má srst v línání, jinak by byla V1! Protože nás bylo v kategorií málo, tak pořadí ani neurčoval.

 

A posudek:

Středně velká fena, střední síla kostry, dobrá hlava, nůžkový skus, korektní postoj, srst v línání, dobrá mechanika pohybu.

 

květen 2011

 

 

 

Annie je 10 měsíců. Za poslední měsíc toho stihla hodně.

 1) poprvé hárala

2) poprvé vstoupila do výstavního kruhu

Hárání stihla jen tak, tak. 16. dubna byla poprvé hodnocena rozhodčím. Místo na výstavu jsme ale jeli na svod loveckých psů do Chudeřic. Annie se chovala přímo vzorně. Její nejistota byla po čtvrt hodince pryč, potom se vyhřívala na sluníčku a čekala vzorně než přijde na řadu. 

Pan rozhodčí velmi pečlivě prohlídnul zuby a změřil výšku. Výsledek napsal do tabulky a je následující:

typický labrador, síla kostry - střední,  chrup - úplný,  skus - nůžkový,  kvalita srsti - standardní,  povaha klidná,  výška 56 cm, barva oka - světlehnědá, ucho, čenich - normální, jiné vady - nejsou

 

Annie prošla "bez ztráty kytičky", překvapila nás výška, protože Brixie měla na roce 53 cm a teprve na 14 měsících dorostla na požadovaných 54 cm. Nevím, jestli nám pan rozhodčí přál, já mám pocit že jsou obě holky teď úplně stejně velké. Pokud ne, tak z ní bude asi žirafa.

Posudek ze svodu je přiložený ve fotogalerií.

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Annie