Jdi na obsah Jdi na menu
 


novinky červenec-prosinec 2015

28. 10. 2015

PROSINEC 2015

pffko.jpg

Aktualizovali jsme informace o štěňátkách, zprávy a fotky nám přicházejí průběžně, děkujeme všem, co si vzpomněli.

smiley

5. prosince 2015

Tak jsme se nakonec rozhodli testovat HNPK i u Cassy. Genetika je mocná. Annie i Monthy jsou HNPK přenašeči a tak jsme očekávali tento výsledek i u Cassy. Proto jsme i ženichy pro Cassy vybírali pouze HNPK čisté. Ale paní genetika nás překvapila! Výsledek testu:

Cassy Sirius Brix - test HNPK N/N

Což je pro nás naprosto nečekaná zpráva. Teď můžeme potěšit i majitele štěňátek "H", jejich pejsci jsou po rodičích HNPK čistí.

V současné době očekáváme hárání Cassy, štěňátka by měla mít na jaře 2016.

 

LISTOPAD 2015

22. listopadu 2015

Dnes se na nás přijela podívat Chloe (English Touch Brown Derby+Brixie od Vodního hradu) se svými majiteli. Roste z ní moc pěkná labradoří slečna. Společně jsme šli na procházku, vzali jsme s sebou Faten, aby si měla s kým hrát.

dscn3899ch-f.jpg

Tento týden se stala Faten oficiálně chovnou fenou.

smiley

4.listopadu 2015

Dnes přišly výsledky genetických testů Faten. Dopadlo to podle našeho předpokladu. Tak posíláme všechny doklady k uchovnění.

Faten Sirius Brix

HD A, ED 0
plnochrupá
PRA- prcd N/N
CNM N/N

MH N/N
HUU N/N

HNPK N/HNPK
EIC N/N rodičovský

 

ŘÍJEN 2015

10. října 2015 - hon na kachny

Letos již podruhé byli Cassy a Baddy na honu na kachny. Po ukončení mateřských povinností jela už i Annie. Mlaďoši museli zůstat doma, bez pracovních zkoušek se na hon nesmí.

dscn3654-1.jpg

dscn3735-1.jpg

dscn3701-1.jpg

3.října 2015 - návštěva Bárnyho

Dnes k nám přijeli na návštěvu majitelé pejska Choco Falco, kterému říkají Bárny. Bárny je krásný labradoří kluk, perfektně si rozuměl s Mattýskem a oba se hned pustili do klukovských her.

dscn3637-1.jpg

 

ZÁŘÍ 2015

28. září 2015

Dnes odešla do svého nového domova poslední štěňátka Annie. Máme už i první zprávy a fotky, všichni pejsci si v nových domovech zvykají rychle.

Veškeré informace o nich teď najdete ve složce Odchovy.

dscn3570iness.jpg

Iness Sirius Brix

My se teď budeme věnovat výcviku Faten, kterou připravujeme na zkoušky. Podzimní termíny asi nestihneme, vše nám překazí očekávané hárání. Také Mattýsek musí trénovat, na jaře ho čekají zkoušky OVVR a až překoná svoji pubertu, tak i pracovní zkoušky.

dscn3006vsichni.jpg

Cassy, Faten, Matteus, Brixie a Annie

18. září - čipování je za námi

Dnes u nás byl pan veterinář a proběhlo velké očkování, čipování a celková prohlídka štěňátek. Všechna jsou v pořádku a příští týden už mohou jít do svých nových domovu.

V současné době máme volného pejsek s hnědým obojkem, také se uvolnila rezervace na fenku s růžovým obojkem - zájemci ve smluvený termín na návštěvu nepřijeli a ani telefon nezvedají?!?

dscn3518hnedy.jpg

Irwin - s hnědým obojkem - volný

dscn3560-i.jpg

u svačinky - pod dohledem dospěláků

13. září - štěňátkům je 6 týdnů

Nejraději běhají po celém dvoře, hned jsou tam a hned tady. Neustále je počítáme, chvíli jich máme 7, potom 9, uhlídat tu štěněčí partu je problém. Misku granulek slupnou hned a pak se vrhají na Annií, která už je postupně odstavuje. V pátek k nám  přijede pan veterinář a všechny miminka očipuje, vystaví EUROpas, prohlédne a dá první očkování. Za pár dní dostanou poslední odčervení u nás, a pak už budou vyhlížet své nové rodiny.

 

dscn3430mattes-mimi.jpg

naše chůva Mattýsek

 

Další fotky najdete v galerií.

12. září 2015 - Podještědská výstava v Liberci

Naše srdeční záležitost. Vzali jsme naše dva mlaďochy, Faten a Mattýska. Rozhodčí pí Frnčová byla na pejsky moc milá a děkujeme za pěkné posudky a hodnocení.

Faten: mezitřída, Výborná 1, vítěz třídy, Krajský vítěz
posudek: skvělá fena, výborná hlava, správná barva oka, skus nůžkový, skvělá horní i dolní linie, úhlední i pohyb, správná srst i skvělá povaha

faten-16-m-3.jpg

Matteus: třída dorostu, Velmi nadějný 1
posudek: 8 měsíční zcela vyvinutý pes, výborná samčí hlava, výborně stavěný, silná kostra, delší pevný hřbet, hluboký hrudník, korektní úhlení, ještě štěněcí pohyb a srst, milá povaha

Mattýsek měl zrovna hravou náladu, pěkně se postavil, nechal si prohlédnout zoubky, první kolečko oběhl jak má a potom se v něm zase probudilo štěně a začal mě okusovat ruku a chtěl si hrát. Nechal se ale znovu pěkně postavit a posoudit - za odměnu jsme mu koupili uzenou kost na kousání.

mattes-8-m-8.jpg

O Faten jsme nepochybovali, předvádí se ráda, a i přesto, že je konec léta, tak je tmavě čokoládová. Moc nás potěšilo, že ji pani rozhodčí vybrala jako nejlepší fena-labradorka na výstavě.

Společně s námi jela na výstavu i Geena se svými majiteli. Geena byla přihlášená do třídy mladých, má moc pěkný posudek a hodnocení Výborná 1, Vítěz třídy mladých. Geena s námi byla i na výstavě v Mladé Boleslavi, kde byla hodnocena jako Výborná.

Včerejším dnem má už také jako Faten splněno vše pro uchovnění a čeká se pouze na splnění věkové hranice. Do té doby necháme Faten a Geeně ještě udělat nepovinné genetické testy, abychom si potvrdili, že to jsou zdravé labradorky vhodné pro chov.

Postupně aktualizujeme informace o našich odchovech, začali jsme u štěňátek H.

smiley

6. září - štěňátkům je 5 týdnů

Celý den si hrají, chodí pravidelně ven, běhají po celém dvoře, nosí klacíky a hračky, pletou se všem pod nohama, tahají Mattýska za uši a ten trpělivě drží a pak všichni spí, jak velcí tak malí pesani.

dscn3379modry.jpg

 

SRPEN 2015

31. srpna 2015

Štěňátkům jsou 4 týdny, dostala druhé odčervení a také jsme je přestěhovali do odchovny, kde mají víc místa pro štěněčí hry. Dostávají několikrát denně máčené granulky do misky a potom se vždy vrhnou na Annií, aby vše zapila mlíčkem. Začínají si hrát, tahají se za ocásky a ouška, musí vyzkoušet svoje zoubky nejlépe na svých sourozencích.

dscn3294hnedy.jpg

Irwin - hnědý

29. srpna 2015 - Interdog Bohemia

Mezinárodní výstava v Mladé Boleslavi, rozhodčí: M. Václavík

Matteus od Himalájského cedru - třída dorostu, VN 2
posudek:  osmiměsíční pes dobrého formátu, silná hlava, volná kůže na hrdle, dobrý hrudník a dobrý pohyb

Faten Sirius Brix - třída mladých, V 4
posudek: šestnáctiměsíční fena v dobrý výživné kondici, hlava správně vyjadřuje pohlaví, standardní tělo, vzadu trochu užší v pohybu

Překvapil nás Mattýsek, v kruhu se choval jako profík, bez problémů ukázal zoubky, přímo vzorně stál a že má ještě o číslo větší kožíšek, to víme, do něj musí ještě zmohutnět. Přitom postavit ho jindy, třeba na vyfocení, to je přímo nadlidský úkol.

U Faten jsme měli strach, protože bylo opět velmi teplo, že bude jako minule - bez radostného výrazu. Panu rozhodčímu stačilo oběhnout jenom jedno kolo a tak to bylo fajn. Konkurence velká a tak nás čtvrté místo moc těší. Touto výstavou má splněno vše na uchovnění. V polovině září jsou oba přihlášeni ještě na Podještědskou výstavu do Liberce.

matty-mb-29.8..jpg

11960175_949242048452446_7309277424308546499_n.jpg

 

26. srpna 2015

Štěňátka už chodí pravidelně ven, dnes dostala poprvé máčené granulky do misky a pěkně si nacpala bříška.

dscn3248bezova.jpg

21. srpna 2015

Štěňátka rychle rostou. Běhají po ohrádce, už mají zoubky a začínají si okusovat čumáčky. Na maminu Annií se vždy vrhnou, že si sama nemůže k nim ani lehnout, a tak si nejdříve sedne a potom se pomalu sesouvá, aby si na některé štěňátko nelehla. Jak se venku ochladilo, že má i víc mlíčka pro malé nenasyty.

 

dscn3157cervena.jpg

16. srpna 2015

Dnes je štěňátkům 14 dnů, baští stále mlíčko od Annie, ale už jejich věčně hladovým bříškům přestává stačit, tak začala včera dostávat ještě mlíčko navíc. Venku jsou stále teploty kolem 35 stupnů a i když Annie baští celý den a vypije skoro 10 l vody, otesánkům to nestačí. Váha miminek je 1,3 - 1,5 kg. Postupně začínají otevírat oči a velmi rychle se pohybují po ohrádce, už by se to místy nechalo označit i jako chůze.

dscn3131bezova.jpg

dscn3148i.jpg

3. srpna 2015

Hned první srpnový den u nás byl plný očekávání. Annie se začala chystat na příchod štěňátek. Ta se jí narodila v neděli 2. srpna, máme čoko miminka v ideálním složení, 4 holčičky a 4 kluky. Jejich porodní váha opět ideál, většina v rozmezí 420-460 g. Anninka se o miminka pečlivě stará a nevidí ráda, když některé bereme od ní pryč, třeba na zvážení, nebo focení.  Spokojená je jenom, když jsou všechna přisátá k jejímu mléčnému baru.

První fotky jsou v galerií, kterou budeme průběžně doplňovat.

dscn3009i.jpg

ČERVENEC 2015

 

24. července 2015

Štěňátka odcházejí do svých domovů. O víkendu se rozloučíme i s posledními dvěmi, které jsou ještě u nás. Poslední fotky od nás najdete v jejich složce, kterou přesouváme do záložky Odchovy.

Odchodem Charlieho v neděli se stává Brixie oficiálně fenkou v důchodu. Svých posledních štěňátek si opravdu užívala, starala se vždy pečlivě o všechna svoje štěňátka, ale u těchto, jako by věděla že jsou poslední - to bylo jiné. Byla ještě víc trpělivější, víc starostlivější, ale také víc spokojenější. Právem si její jméno odnáší v průkazu původu každé štěně od nás. Je to naše "hvězda".

Asi za týden očekáváme narození miminek Annie a Playe. Mamina se nám kulatí, hodně času už odpočívá.

dscn2953annie50d.jpg

cassy-play-uprava1.jpg

18. července 2015 - národní výstava Mladá Boleslav

Výstava v Mladé Boleslavi nedopadla přesně podle našich představ. Vedro bylo nám, ale hlavně pesanům. Labradoři přišli na řadu až v půl jedenácté.

Mattýsek byl ještě v kategorií štěňátek, ostatní štěňátka výrazně přečuhoval. Jeho hodnocení: šestiměsíční pes, dobré výživové kondice, průměrné mechaniky pohybu.

dscn2892m.jpg

Faten přišla na řadu víc než o hodinu později. Bylo jí už řádné teplo a po oběhnutí třikrát výstavního kruhu už ji chyběl její radostný výraz. Jeho hodnocení: Fena barvy hnědé, typické hlavy s vyjádřeným výrazem. Pevný hřbet. Prut není zcela ideálně nesen. Dobrá výživová kondice.

dscn2921f.jpg

14.července 2015 - výsledky RTG Faten

Dnes konečně přišly výsledky rentgenů Faten. Hrozně nás potěšily, protože Fatynka je další náš odchov, kterým má perfektní výsledky.

HD A   ED 0

Teď ji ještě necháme udělat genetické testy, protože je PRA a EIC negativní po rodičích, chceme ji nechat otestovat i na další labradoří nemoci. Je to šikovná holka, zkoušky OVVR měla na plný počet bodů, proto jsme ji začali připravovat i na pracovní zkoušky. Ještě ji čekají nějaké výstavy, třeba hned národní v Mladé Boleslavi tento víkend, kam pojede i Mattýsek.

Dnes byl velký den i pro štěňátka Brixie, byla prohlédnuta panem veterinářem, očipována a očkována. Všechna jsou v pořádku. Ještě dostanou třetí odčervení a o víkendu budou první odcházet do svých nových domovů.

5.července 2015

Kaše u štěňátek stále vede! Mají ji raději než granulky, které štěňátka začala pravidelně dostávat.

http://youtu.be/GZ0Fsk8Zw7g

Červenec se přihlásil s pořádně teplým počasím. Pesani skoro celý den leží v chládku, Mattýsek se chodí koupat do své vaničky, Faten asistuje při zalévání hadicí a je několikrát denně celá mokrá.

dscn2860faten.jpg

Mimina chodí ven jenom ráno a večer, když už není takové teplo. Raději je necháváme v suterénu, kde jim je krásně. I Brixie s nimi vydrží celé odpoledne u nich v odchovně, než aby byla venku. Tento týden proběhlo i další odčervení a vážení, pejskové váží
+- 4 kg, holčičky o trošku méně. Máme nové fotky v galerií, při focení bylo štěňátkům teplo na tom sluníčku, slečně oranžové se focení vyloženě nelíbilo. Všechna už mají své budoucí rodiny.

Také máme potvrzenou březost u Annií, první dny v srpnu se ji a Playovi narodí čoko miminka, po rodičích PRA a EIC negativní! Již teď je možné si štěně předběžně rezervovat.

dscn2825m.jpg

Choco Falco