Jdi na obsah Jdi na menu
 


Novinky leden-červen 2015

28. 10. 2015

ČERVEN 2015

dscn2127coko.jpg

Mattýsek, Cassy, Faten a Annie

27. června 2015

Štěňátka oslavila svůj první měsíc života. Běhají po ohrádce, nosí hračky, tahají se za ocásky a ouška, baští z misky kaši, i maso s těstovinami a mrkví. Ale ještě hrozně ráda chodí k mléčnému baru Brixie.

 

dscn2800m.jpg

15. června 2015 - genetické testy

Dnes přišel výsledek genetického testu EIC pro naši Annií a moc nás potěšil - je negativní.

Annie Sirius Brix - EIC N/N

Je to bezva zpráva i pro majitelé štěňátek po Annií, protože jejich pejsci jsou po rodičích EIC negativní.

Proto i my můžeme uvádět:

Cassy Sirius Brix - EIC N/N (rodičovský)
Faten Sirius Brix - EIC N/N (rodičovský)

 

smiley

14. června 2015 - štěňátka rostou

dscn2440matty-mimina.jpg

Mattýsek je zvědavý a chodí rád za štěňátky

Štěňátka budou mít už 3 týdny, otevřela oči, trénují chůzi a začínají prozkoumávat svoje okolí. Mají za sebou první odčervení a také manikůru. Jsou stále plně kojena a mlíčka má Brixie dostatek.

Chodíme pravidelně ven, jsou co nejvíc v altánku, ale je jim tam teplo a tak utíkáme do stínu. Ostatní fenky na dvoře chodí o miminka také už pečovat, zvědavý je i Mattýsek. Opatrně miminka očichává a olizuje, a nějak neví kam je zařadit. Hrát si s nimi nejde, tak po chvíli odchází a přenechává péči fenkám.

smiley

6. června 2015 - Faten zkoušky OVVR

Faten složila zkoušky OVVR s plným počtem bodů (232 b), je to naše šikulka. Na zkouškách byla i Dessy Sirius Brix, a před 14 dny Geena Sirius Brix - obě také složily zkoušky OVVR. Jsou to ale šikovné holky.

p1180091.jpg

smiley

dscn2419s.jpg

Máme nové fotky štěňátek ve fotogalerií a jejich první video:

http://youtu.be/bY3RRIUN1uU

 

1. června 2015

Štěňátka "CH" rostou, jejich fotky najdete ve fotogalerií. Nezadaná je pouze čokoládová fenka.

dscn2380z.jpg

KVĚTEN 2015

Brixií se narodila miminka z tohoto spojení:

stenata-ch-4.jpg

Máme 5 štěňátek, 2 černá (oba to jsou psí kluci) a 3 čokoládová (dvě holčičky a jeden kluk). Proti minulým štěňátkům (Cassy, tam byla porodní váha i 600 g) jsou to drobečci, kteří ale celý den baští nebo spí, bříška mají stále plná. Při porodu jsme o dvě miminka přišli, bohužel i to patří k odchovu štěňátek.

dscn2229s.jpg

Jako by se letos naše fenky domluvily, hárají postupně. Příští týden pojede na námluvy za Playem s Annií, pokud vše půjde jak má, tak se první dny v srpnu narodí samá čokoládová miminka. (více v záložce Štěňátka I).

23. května 2015 - Mezinárodní výstava Litoměřice

Byla to první Mattýskova výstava. Dvouhodinovou cestu zvládl dobře, většinu ji prospal. Potom se prošel po výstavišti a pak znovu lenošil ve stínu pod stromy. Na řadu přišel chvíli před polednem. V to době už byl ale unavený a chtělo se mu spát. Ve výstavním kruhu se mu moc předvádět nechtělo, ale hodnocení má pěkné. Známku Velmi nadějný 2, posudek: 4 měsíce, nůžkový skus, velmi silná stavba těla, samčí hlava, tlusčí krk, silné nohy, korektní přední část, souměrný pohyb.

dscn2178m.jpg

dscn2175m.jpg

Pro Faten byla tato výstava také jiná, protože byla venku. Nejeli jsme tentokrát s žádnými většími ambicemi, její srst je v línání. V kategorií mladých fen bylo přihlášeno 6 moc pěkných labradorek. Rozhodčí to měl těžké, podle našeho předpokladu to na výbornou nebylo. Ale posudek máme pěkný: kompletní nůžkový skus, samičí hlava, dostačující hrudník, dlouhý krk, dobrý hluboký hrudník, korektní srst a uši, pěkná v pohybu

dscn2197f.jpg

 

7. května 2015

Dnes k nám přijela kamarádka Šárka vyfotit naši smečku. 

matty-5.jpg matty-8.jpg

  Mattýsek je hravé štěně, je mu 3,5 měsíce. Vyfotit ho se všemi čtyřmi nožkami na zemi, to byl problém. Sice se snažíme trénovat "postoj", ale bere to jako hru a víc "tancuje", než stojí. 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

faten-2.jpg

 

 

 

 

 

 Faten bylo 12 měsíců a protože jsme začali s její psí kariérou, musí se jako správná labradorka umět předvést. Postavit se o správného postoje u ní nebyl problém. Je jaro a její kožíšek právě prochází výměnou srsti, takže je teď světlejší, než by měla být.

faten-5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

cassy-8.jpg 

 

Cassy je 3 týdny po odstavení štěňátek. Pomalu se ji vrací její štíhlá postava. Také její srst není tmavě čokoládová jako jindy, ale za měsíc z ní bude zase krásná labradoří holka. Focení zakončila tím, že vběhla do pole řepky a vrátila se obratem mokrá a celá žlutá.cassy-5.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

annie.jpg

 

 

 Annie je naše medvědice. Má stejně jako Brixie hodně hustou srst, zatím ještě v zimní podobě. Je z holek nejmohutnější, ale přitom má nejvíc energie a temperamentu. 

 

 

 

 

 

brixie-2.jpg 

 Brixie je zakladatelka našeho chovu. Jako jediná je černá a právě čeká svoje poslední štěňátka. Její kožíšek je krásně lesklý a hustý, na rozdíl od čoko holek má po celý rok stále stejně krásnou barvu.

 

 

 

 

 

 

3. května 2015

dscn2105m.jpg

Matty 3,5 měsíce

http://youtu.be/GS0nPFZbYb0

2. května 2015 - Mezinárodní výstava psů Praha

Na svoji první velkou výstavy dnes jela Faten. 

Hodnocení: VÝBORNÁ 3

Posudek: 12-ti měsíční čokoládová fena v příliš dobré výživové kondici, menšího tělesného rámce, výborné úhlení hrudních i pánevních končetin, střední kostry, výborná hřbetní linie a nasazení ocasu, srst není ve výstavní kondici, plynulý pohyb, výborné předvedení

faten-vystava-praha-3.jpg

faten-vystava-praha-2.jpg

DUBEN 2015

26. dubna 2015

V pátek odešlo do nového domova poslední štěňátko Cassy, jejich složku jsme přesunuli do adresáře Odchovy, ale budeme ji průběžně doplňovat, jak budeme mít nové informace o štěňátkách.

Máme potvrzenou březost u Brixie, štěňátka očekáváme ve druhé polovině května.

Mattýskovi začaly růst další zuby, a tak trošku vypadá jako bulteriér.

dscn2093matty.jpg

smiley

18. dubna 2015 - svod loveckých psů

Faten byl minulý víkend 1 rok, dostala sulcový narozeninový dort a už začínáme se psí kariérou. Dnes se zúčastnila svodu loveckých psů v Probluzi.

Tak máme doma typickou labradorku, silné kostry, úplného chrupu s nůžkovým skusem. Povahu má klidnou, srst standardní a barvu oka světle hnědou. Jenom změřit se nechtěla dát, a tak ji naměřili jenom 52 cm. To ji budeme muset nechat na nějaké výstavě přeměřit.

Teď nás čeká Mezinárodní výstava v Praze a potom Mezinárodní výstava v Litoměřicích, kam jsme už přihlásili i Mattýska. Do léta ještě musíme zvládnout zkoušky OVVR a RTG kloubů.

14. dubna 2015

dscn1966matty.jpg

Mattýsek "hlídá" štěňátka

více fotek ve fotogalerií

dscn1856c-tm.jpg

Veselé velikonoce přejí štěňátka "H"

další foto ve fotogalerií nebo na záložce štěňátka "H"

8. dubna 2015

Štěňátka už zase chodí pravidelně ven, hrají si, prozkoumávají celý dvůr, ale jak se v blízkosti objeví máma Cassy, jde hraní stranou a hurá na mléčný bar. Do péče se o miminka se zapojily i ostatní feny.

dscn1906d.jpg

dscn1918d.jpg

další fotky jsou ve fotogalerií

3. dubna 2015

Venku je pravé aprílové počasí. Sluníčko, déšť, sníh a vítr. Štěňátka téměř ven nechodí, ale s Mattym jsme na procházce každý den. Vodítko už jsme zvládli, teď přišlo na řadu aportování.

dscn1820m.jpg

dscn1824m.jpg

dscn1835m.jpg

 

BŘEZEN 2015

dscn1703mat.jpgJmenuju se Matteus. Je to švédské jméno a znamená to dárek. Takže jsem takový dáreček, ale volají na mě Matty. Jsem novým členem psí rodiny.

Moje maminka pochází ze Švédska a tatínek z Belgie, ale narodil jsem se v Čechách. 

Už teď můžu o sobě prohlásit, že jsem PRA-prcd, EIC a HNPK negativní po rodičích. Mám ale slíbeno, že až povyrostu, budu mít i já svoje vlastní genetické testy.

smiley
23. března 2015    

Pejsek Hero je v tuto chvíli předběžně rezervovaný. Patří mezi nejlepší pejsky z vrhu. Vhodný na výstavy, výcvik a chov, nebo jako domácí mazlíček. 

Dále si můžete již teď rezervovat štěně z letos plánovaných vrhů "CH" a "I".

dscn1687tm.jpg

Štěňátka byla včera poprvé venku, na sluníčku. Docela se jim líbilo běhat po dvoře, štěňátka se seznámila se zbytkem psí rodiny, největší radost z nich měl asi Matty, konečně je někdo menší než on.

K hárání Faten se přidala i Brixie, která pojede na své poslední námluvy. Více informací o očekávaných štěňátkách najdete v záložce Plánovaná štěňátka 2015. 

Překvapilo nás, že se rozhárala i Sára (14 let), která už nehárala. Už chybí jenom Annie, která by měla hárat v dubnu. Jestli tohle vše způsobil příchod Mattyho, prvního psa do rodiny, tak se máme na co těšit.

13. března 2015

Štěňátka už běhají vesele po ohrádce, stále jsou plně kojena Cassy. Dokáží se pěkně ozvat, když se jim něco nelíbí. A dnešní focení se jim zrovna moc nelíbilo, chtělo se jim spát.

smiley

5. března 2015 - máme nové video a fotky

Dnes jsme pořídili miminkům nové fotky a video. Každým dnem se jim začnou otvírat očička, na to jak jsou kulaťoučká se docela rychle pohybují po ohrádce.

http://youtu.be/L92ipZDXQs4

Štěňátkům jsou 2 týdny. Pomalu začínají otevírat oči, a jejich přesuny v ohrádce už nejsou stylem plížením vpřed, ale už používají nožičky. Sice je jejich chůze ještě nejistá, ale když přijde Cassy do ohrádky, předhánějí se kdo bude u jídla jako první.

dscn1466-1.jpg

O štěňátka je zájem, volní už jsou jenom pejsci.

22. února 2015

Cassy se dnes narodila tmavě čokoládová štěňátka. Máme psí holčičky a tentokrát převahu psích kluků. Jsou to malí obříci, pejsci při narození vážili i 600 g.

dscn1245w.jpg

dscn1248w.jpg

dscn1266w.jpg