Jdi na obsah Jdi na menu
 


narodila se "cháčátka"

28. 6. 2015

Máme 5 štěňátek, 2 černá (oba to jsou psí kluci) a 3 čokoládová (dvě holčičky a jeden kluk). Proti minulým štěňátkům (Cassy, tam byla porodní váha i 600 g) jsou to drobečci, kteří ale celý den baští nebo spí, bříška mají stále plná. Při porodu jsme bohužel o dvě miminka přišli, bohužel i to patří k odchovu štěňátek.

Jsou to na delší čas poslední černá štěňátka u nás.

dscn2229s.jpg

Brixie se o dětičky pečlivě stará, stále je čistí a točí se kolem nich, aby byla v teple. Protože je venku na konec května poměrně chladno, je se štěňátky v obyváku. Pečlivě hlídá, aby zůstal Mattýsek pěkně v jídelně, dovolí mu pouze zvědavě nakukovat ode dveří. Mattýsek to respektuje, i když je zvědavý, co tam v ohrádce tak piští.

čokoládový pejsek - Choco Falco - p. Záruba

černý pejsek - Charlie Bret - p. Racková

černý pejsek - Chris - p. Vinkárková

čokoládová fenka - Charlotte - p. Soudková

čokoládová fenka - Chloe - V. Lovasová

 

14. června 2015 - štěňátka rostou

dscn2440matty-mimina.jpg

Mattýsek je zvědavý a chodí rád za štěňátky

dscn2450zeleny.jpg

zelený pejsek

Štěňátka budou mít už 3 týdny, otevřela oči, trénují chůzi a začínají prozkoumávat svoje okolí. Mají za sebou první odčervení a také manikůru. Jsou stále plně kojena a mlíčka má Brixie dostatek. Už to nejsou takoví maličký drobečkové, váží 1,5 - 1,9 kg.

Chodíme pravidelně ven, jsou co nejvíc v altánku, ale je jim tam teplo a tak utíkáme do stínu. Ostatní fenky na dvoře chodí o miminka také už pečovat, zvědavý je i Mattýsek. Opatrně miminka očichává a olizuje, a nějak neví kam je zařadit. Hrát si s nimi nejde, tak po chvíli odchází a přenechává péči fenkám.

Fialová a oranžová fenka jsou uplně stejné čokoládové holčičky. Bez obojku je nejde poznat, rozdíly nejsou ani když je vážíme, jsou o trošku menší než jejich psí bráškové. U psích kluků je to jiné, pan modrý má čokoládový kožíšek a je spolu s panem zeleným stejně těžký. Pejsek s červeným obojkem je o trošku menší, ale zase mu jde nejlépe ze všech štěňátek chůze. Bude moc šikovný.

Fotky vkládáme pravidelně do jejich fotogalerie.

27. června 2015

Štěňátka oslavila svůj první měsíc života. Běhají po ohrádce, nosí hračky, tahají se za ocásky a ouška, baští z misky kaši, i maso s těstovinami a mrkví. Ale ještě hrozně ráda chodí k mléčnému baru Brixie. Všechna jsou závazně zadaná, kromě čokoládového pejska, na kterého byla zrušena rezervace.

Choco Falco je největším štěňátkem, roste z něj osobnost, jako první dokázal vylést z ohrádky, když něco chce, dokáže si i štěknout a rád svádí štěněčí bitky s Charlie Bretem - černým pejskem se zeleným obojkem. Hrozně rád se i mazlí a chová na klíně.

dscn2787m.jpg

Charlie Bret je černý psí kluk a nerozlučný parťák Falca. Je klidný, rozvážný, ale do psích her ho nikdo nemusí přemlouvat.

dscn2809z.jpg

Chris je z pejsků nejmenší, ale rozhodl se je ve váze dohnat a tak je vždy nejdéle u misky. Potom se sotva odvalí, jak má plné bříško. Pokud bude baštit stejným tempem dál, tak než půjde do svého nového domova, tak bude větší než jeho bráškové.

dscn2779c.jpg

Charlotta a Chloe jsou psí slečny. Stále jsou si velmi podobné, rozeznáme je pouze podle obojku. V tuto chvíli je Charlotta o trošičku těžší, protože její slabostí je štěněčí kašička. Chloe bude moc šikovná, protože asi nejlépe ze všech štěňátek nosí hračky. Také jako první přiběhne na zavolání.

dscn2774f.jpg

Charlotta

dscn2819o.jpg

Chloe

 

Náhledy fotografií ze složky štěňátka "CH"