Jdi na obsah Jdi na menu
 


Narodila se štěňátka "F"

16. 4. 2014

 

chovna--stanice--sirius--brix---f.jpg

V sobotu 12. dubna se narodila Annií a Rudlíčkovi štěňátka. Podle odhadu pana veterináře jich mělo být asi 6, ale nakonec máme 3 krásná miminka. Jejich příchod na svět byl komplikovaný, jedno štěňátko se narodilo přirozenou cestou a pak nastaly problémy. Veliké štěňátko uvázlo v porodních cestách a už svůj příchod na svět nezvládlo. Na doporučení veterináře jsme se rozhodli pro císařský řez a tak máme 3 cvalíky.

Narodil se jeden pejsek a dvě fenky. Jedna z holčiček zůstane u nás doma a i druhá měla své majitele ještě před narozením. V tuto chvíli hledáme budoucí majitele pro pejska. Protože by měl být po rodičích fešák a pokud bude šikovný po mamince, měla by ho čekat kariéra na výstavách i na loveckých zkouškách.

Štěňátka jsou po rodičích PRA-prcd negativní, také neonemocní EIC a DM.

dscn9303a.jpg

 

dscn9299a.jpg

 fialová fenka

dscn9325fialova.jpg

žlutá fenka

dscn9329zluta.jpg

pejsek

dscn9342pejsek.jpg

 

19. dubna 2014

Štěňátka jsme každý den vážili a za ten týden jsou jednou tak velká, než při narození.

               12.    13.   14.    15.    16.    17.     18.    19.
pejsek -  540  635  700  765  890   905   995  1160
fialová -  475  540  556  620  680   700   783   955
žlutá   -  540  625  690   755  860  880  1024  1180

 

dscn9430a-feny.jpg
fenky Faten a Feebee

 

 

dscn9403a-pes.jpg

 čokoládový pejsek Fazar

26. dubna 2014 - rosteme jako z vody

Protože jsou u Annie jenom 3 štěňátka, mají plný komfort mléčného baru sami pro sebe. Annie má ale mlíčka moc a tak se k jejím třem čokoládovým dětičkám přistěhoval černý pejsek od Brixie.

Všechna štěňátka opět vyrostla a váží téměř 2 kg. Největší je pejsek Fazar, který se také občas jeho skutečný vládce chová. Nejvíc energie má fenka se žlutým obojkem a největší spáč je fenka s fialovým obojkem.

 

 

 

dscn9590fazar.jpg

pejsek Fazar

dscn9596fialova.jpg

fialová fenka

 

dscn9577zluta.jpg

žlutá fenka

 

12. května 2014 - Štěňátka mají své první malé narozeniny

Dnes je jim přesně 1 měsíc. Za ten svůj první měsíc toho už stihla hodně. Z kulatých válečků vyrostla veselá štěňátka, která už běhají po dvoře, baští kašičku a tahají se za ouška a ocásky.

První otevřela oči fenka se žlutým obojkem, ta také byla první, kdo se snažil vylést z ohrádky. Štěňátko vymýšlí samé novinky, včera si ustlala na lavičce (okraj ohrádky, který zabraňuje přimáčknutí štěňátka fenkou), ale protože je to jenom úzké prkénko, jak usnula, tak se samozřejmě ze svého ležení skulila na zem a moc se divila, proč neleží nahoře.

Fenka s fialovým obojkem byla lenoch. Stále jenom spinkala, zajímala se jenom o jídlo a spánek. Ale najednou nastal obrat, na dvoře je nejzvědavější, ničeho se nebojí, odvážně prozkoumává všechna zákoutí dvora.

Pejsek Fazar je od narození největším štěňátkem. Je to opravdový "pan pes" a v překladu "vládce". Neohroženě si vykračuje po ohrádce nebo dvorku, zajímají ho auta (hlavně zespodu), asi se chce stát opravářem. K oběma sestřičkám se chová jako správný brácha, šidí je, tahá je za ocásky a obě ségry naučil přestýlat ohrádku (všechno nastlat na prostředek).

Nás čeká veliké rozhodování, kterou z holčiček si necháme doma a která půjde k novým majitelům.

 

18. května 2014 - už nám bylo 5 týdnů

Čokoládový pejsek - Fazar - I. Fučík a D. Pospíšilová

Pejsek Fazar je stále největším štěňátkem na dvoře. Fazárek stále vymýšlí samé čertoviny, protože je největší, rád dokazuje svoji sílu na ostatních štěňátkách. Už se mu to jednou i nevyplatilo, jeho sestřičky se snad domluvily a jedna ho chytila za ouško a druhá za ocásek a společnými silami ho přepraly. Fazárek sice brečel, že ho to bolí, ale za chvíli se otřepal a dál šidí štěňátka od Brixie. Také je velmi odvážný a zvědavý, už začal přenášet i hračky, začíná trénovat aportíčky - jako správný labrador.

 

dscn9903fazar.jpg

 Fazar - váha 4,40 kg

čokoládová fenka Faten - zůstává doma

čokoládová fenka Feebee - K. Posádová

Fenka s fialovým obojkem má nejtmavší kožíšek (asi po tatínovi Rudlíčkovi) ze všech čokoládových štěňátek Annie i Brixie. Je ze štěňátek Annie nejmenší, ale to je pouze relativní, protože když jsou všechna společně i s Brixinčinými, tak je třetí největším miminkem. Bude odvážná, nevadí ji žádný hluk, zvědavě prozkoumává dvůr, okusuje stromečky, tahá střapec a už na ni není vidět, že by byla lenochem, jako to bylo v prvních dnech po narození.

 

dscn9900fialova.jpg

 fenka s fialovým obojkem - váha 3,90 kg

Fenka se žlutým obojkem je druhé největší štěňátko na dvoře, hned po pejskovi Fazarovi. Fazárkovi je i podobná, má stejnou barvu kožíšku, až vyroste, bude asi hodně podobná své mamince Annií.  Je to akrobatka, v ohrádce nejraději spí na lavičce (okraj ohrádky, zabraňující zalehnutí štěňátka), umí z ohrádky také vylést. Je to zvědavé štěňátko, stále v akci, stále hledá nějakou zábavu, hraje si se střapcem, zaujal ji i míček. 

 

dscn9880zluta.jpg

 fenka se žlutým obojkem - váha 4,20 kg

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky štěňata F - duben 2014