Jdi na obsah Jdi na menu
 


Štěňátka F v nových domovech

29. 6. 2014

Naší fence Faten jsme založili vlastní složku, veškeré informace najdete tam.

 

 

dscn0434f.jpg

 

Feebee-Faria se v novém domově už zabydlela. Máme od jejich majitelů i několik fotek, první je ihned po jejím příjezdu do nového domova, druhá je vyfocena o 14 dní později. Je to stále divoška, při svém řádění si už narazila i přední nožičku.

 

febee---prvni-foto.jpg

 

feebee---2-5-mesice.jpg

 

20. října 2014

naše Faria je skvělá :-)! když je sama doma nebo jsme doma s ní a učíme se, je strašně hodná, klidná, nikdy nám doma nic nezničila.. Má svůj pelech a to je její království, ale jak vyjdeme ven je z ní největší číslo v parku... Aporty miluje tak moc, že už se ani neobtěžuje s nějakým pamlskem za odměnu a rovnou startuje pro další...

Před měsícem jsme začali chodit na cvičák pro retrievry, chodíme tam se stejně starými pejsky, ale Faria má víc energie než všichni ostatní dohromady.. Pan cvičitel je z ní taky nadšený, prý takovou chuť k práci u tak starého štěněte snad ještě neviděl :-) 

Je taky velice poslušná, jen na chůzi na vodítku si musí trošku zvykat, většinu léta jsme strávili u rodičů na Valašsku a teď bydlíme přímo vedle parku a tím, jak je poslušná a já ji odvolám i od hry s ostatními pejsky tak ho moc nepoužíváme, tak na tom musíme trošku zapracovat. Jinak jí doma přezdíváme asistentka - nesmí chybět při žádné činnosti..:-) 

O prázdninách s námi byla na vodě na Sázavě - ještě že jsme měli s sebou 8 metrové stopovací vodítko..Většinu trasy totiž plavala za lodí.. A láska k vodě jí zůstala.... Naučila se pustit vodu ve vaně takže si dá občas koupel i během dne...:-)

feebee-faria-w.jpg

x x x x x x x x x

 

Fazar si už v novém domově také zvykl. Zpráv máme několik a už i první foto. Fazárek novou rodinu plně zaměstnává, prý hodně vyrostl. Někdy se mu prý moc poslouchat nechce a přemůže ho lenost.

 

dsc_7987fazar.jpg

dsc_7402fazar.jpg

 

5.8. 2014

Posíláme čerstvé fotky Fazara z prázdnin. Fazar se naučil jezdit v autě i na daleké vzdálenosti. Je to hodný kluk, protože celou cestu do Rakouska spal. Nějak ho to naučilo i zadržovat čůrání, takže se přestal počůrávat doma. Ačkoliv je to ještě štěňátko, už se pěkně vytáhl a s novým obojkem mu to moc sluší.

 Na dovolené jsme ho už i koupali, ale zatím nejde do vody moc dobrovolně, většinou za míčkem a to nesmí být moc daleko. Od září budeme chodit na cvičák, zatím ho trénujeme sami sedni, lehni, nesmíš, zůstaň, ke mně, k noze a aporty, které dělá téměř automaticky. Oblíbil si fotbalový míč, rád žere hokejky a miluje Nutellu (dostal asi 3x olíznout lžičku), jinak papá už jen granule. Zkoušeli jsme Brita, ale ten se moc neujal, nakonec vyhrál ProPlan.

V Rakousku jsme ho vzali na túru kolem jezera cca 3-4 km s přestávkou na koupání a zvládl to ujít. Ke všem se moc má, se všemi se vítá, ale snažíme se to omezovat, aby zase nebyl každý cizí člověk kámoš. Také mu vypadávají první zoubky a rostou nové. Srst má už temně hnědou, všechny světlé chloupky už vypadaly.

 

fazar-3-5-m-dsc_9435w.jpg

 

28.10. 2014 Každý víkend chodíme s Fazárkem na cvičák, který je zaměřen speciálně na výcvik retrieverů. Fazík je velmi šikovný. Od naší cvičitelky jsme hodně chváleni, nejvíce ho baví aport s dummíkem a přinášení různých zvířecích aportků. Zkoušky jsme zatím moc neřešili asi hlavně kvůli věku. Na výcviku se učíme přímo na zkoušky OVVR, jen musíme dopilovat detaily. Fazárek je často tak akční, že by nejraději chodil i za ostatní pejsky pro aportky. 
 
Ze začátku měl Fazík trošku strach z vody, moc se mu tam nechtělo. Teď už Fazík takové problémy nemá. Chodí pro míčky a klacky do nádrže, která tu je nedaleko. Fazík si to sice užívá, ale my ho pak musíme vždycky vykoupat neboť smrdí jak leklá ryba a je celý od bláta. 
 
Fazárek je svůj. Není uštěkaný, ale když o něco jde, tak si umí hafnout. Je to velký mazel, ale umí s námi hrát na zuby a drápy, ale to jen se mnou, protože ho neustále provokuji. Fazárek si to nenechá líbit a panička se z toho často může zbláznit, protože si nejraději hrajeme v posteli. Fazárkovi také patří všichni plyšáci, ty, které měl z Billy už mu pomalu dochází. Krmíme ho převážně granulemi Pro Plan Puppy Robust kuře, ale čas od času mu dáme tvaroh s piškotem a to byste viděla to divadlo, vrtění a přemety, když mu dáváme misku na zem. 
 
Fazar je šikovný a poslouchá, ale jakmile má kolem sebe více podmětů, musí je všechny prozkoumat a v Praze se neustále něco děje. Jde nám chození u nohy na vodítku i bez vodítka, ale občas se nám Fazárek utrhne a jde si čuchat to či ono. Umí také způsobit velký rozruch na návštěvách, neboť musí všechny přivítat a chce být středem pozornosti. Cestujeme s Fazíkem skoro každý týden autem a to zvládá na jedničku, ale už se nám přestává vejít na zadní sedačku, od příštího roku bude jezdit jenom v kufru. 
 

fazar-6-mesicu-w.jpg

vánoce 2014 - 8 měsíců

fazar-8-m.jpg

 

Náhledy fotografií ze složky štěňata F - duben 2014