Jdi na obsah Jdi na menu
 


štěňátka "H" rostou

5. 4. 2015

24. duben 2015 - odchází poslední štěňátko

V úterý večer odjel domů poslední pejsek Harry. Doma mu budou říkat Kvído a bude z něj cestovatel. 

dscn2052harry.jpg

dscn2057harry.jpg

Posledním štěňátkem u nás zůstala Hessy. Nastěhovali jsme ji k Mattýskovi do jeho pokojíčku v kuchyni. Ze začátku se to nelíbilo ani Hessynce, ani Mattýskovi. Ale za chvíli byli nejlepšími kamarády. Když potom v pátek odjela, bylo mu smutno. A vydala se na cestu dalekou, do západních Čech.

dscn2078hessy.jpg

dscn2100hessy.jpg

 

17. dubna 2015 - štěňátka začínají odcházet do svých domovů

Jako první se s námi rozloučil Henry. Jindřišek bude bydlet v Bartoušově, tak to k nám nebude mít daleko. Henry má nejrostomilejší hlavičku ze všech, umí udělat ten nejnevinnější kukuč a přitom je to malý lumpík.

dscn1982henry.jpg

dscn1983henry.jpg

V sobotu dopoledne odjel Harwey. Ani ten nejel daleko, ale do obce Divec u Hradce Králové. Doma na něj čeká i jiná psí rodina, tak mu nebude smutno po psí společnosti. Musí ale rychle vyrůst, aby ho psí kamarádi nezašlápli.

dscn1994harwey.jpg

dscn2012harwey.jpg

Až do Chomutova odjela Happy. Její majitelé se na ni moc těšili, moc jim chyběla labradoří společnost po odchodu jejich labradorky. Happinka je takové štístko, stále veselá rošťanda. 

dscn2011happy.jpg

dscn2042happy.jpg

Do rodiny ke dvěma malým dětem se vydal Hero. Hero je klidný pejsek, tak doufáme, že bude na malé děti hodný. Podle prvních zpráv si s nimi už hrál na písku. 

dscn2024hero.jpg

dscn2049hero.jpg

 

14. dubna 2015

Tak máme za sebou návštěvu veterináře spojenou s čipováním a očkováním. Kuchyňská váha do 5 kg už žádné štěňátko nezváží, uvidíme kolik ukáže klasická osobní váha. Štěňátka jsou skoro celý den venku, nejraději spí pod smrčkem nebo pod lavičkou. Střídavě u nich má "dozor" Mattýsek nebo některá z fen. S Mattym si ale užijí víc zábavy, protože se nenechá k žádným psím kusům moc přemlouvat.

Harwey a Henry jsou mazlíci. Hrozně rádi se chovají, pokud není Harwey u nás v náručí, tak spí alespoň s hlavičkou položenou na naší botě. Jak nás vidí, hned se hlasitě dožaduje pozornosti. 

Holčičky jsou každá jiná. Happy je přesně jako její jméno - stále veselé štěňátko, hodně zvědavá, u ničeho nemůže chybět. Ale taky se hrozně ráda mazlí a tulí. Hessy je trošku strašpytlík. Ke všemu přistupuje s rozvahou, ale jak zjistí, že je vše v pořádku, tak chce být první.

Harry a Hero jsou dva malí zvědavci. Rostou z nich pořádní hafani, Harry se rád koupe v misce s vodou, a i když se jde napít, tak si musí namočit alespoň přední tlapky.

dscn1962tm.jpg

další fotky najdete v galerií

3. dubna 2015

Štěňátka rostou hrozně rychle. V pondělí (5 týdnů) jsme všechna zvážili, pejsek Hero už nešel na digitální váze do 5 kg zvážit, Harwey a Harry vážili 4,65 kg, Henry a Hessy 4,45 kg a Happy 4 kg. 

Počasí štěněcím hrám moc nepřeje. Vítr, déšť, sníh - to není nic pro štěňátka. Tak jsou raději pěkně v teple doma. Ven jdeme jenom na chvíli se proběhnout, potom je třeba otřít všem nožičky a bříška, protože to jsou víc vodníci než psí miminka. Ale co byste chtěli, jsou to labradoři, sice ještě malincí, ale jsou.

Největší radost z toho, že běhají venku má náš Mattýsek. Hraje si s nimi, ale musíme jeho hry krotit, přece jenom je jednou tak veliký než oni. 

Máme nové velikonoční fotky, tak snad Vás potěší.

dscn1837sm.jpg

 

 

    Harwey

bude doma v obci Divec (u Hradce Králové)

 

 

 

dscn1852c.jpg

 

 

 

Hessy

bude doma v Osvračíně v Západních Čechách

 

 

dscn1860tm.jpg

 

 

Hero

odjede do Tuklat (u Českého Brodu)

 

 

 

dscn1869f.jpg

 

 

 

Harry

má nový domov v obci Pyšely (u Benešova)

 

 

dscn1877z.jpg

 

 

 

          Henry (Jindřišek)

odjede do Bartoušova (u Jičína)

 

 

dscn1888r.jpg

 

 

 

Happy

stejně jako její sestřička pojede daleko, tentokrát až do Chomutova

 

 

 

 

 

 

Tentokrát budeme mít psí kluky celkem blízko, zato holčičky každou na jiném konci Čech.

Už máme domluvené očkování a čipování na 13. nebo 14. dubna, od 17. dubna nám budou štěňátka odcházet do svých nových domovů.

 

Náhledy fotografií ze složky štěňata H - únor 2015